VÉNAKEZELÉS – AETHOXYSKLEROL

A skleroterápia a legbiztonságosabb és legjobb módszer a lábak felszines artériás-vénás tágulatainak, „pókereinek” kiküszöbölésére. A folyamat során egy nagyon kicsi tűvel juttatunk be hatóanyagot injekció formájában. Ez gyulladásos reakciót és a kezelt erek fokozatos elhalványulását okozza néhány héten keresztül. A skleroterápia általában körülbelül 2–6 foglalkozást igényel, a kezelendő területtől függően.

Mik a pókvénák?

A pókvénák- seprűerek (más néven telangiectasia) olyan apró erek csoportjai, amelyek éppen a bőr felszíne alatt alakulnak ki. Gyakran a lábakon találhatók, vörös vagy lila színűek, amelyek pókháló alakúak, seprűszerű elágazódást is mutathatnak. Noha gyakran nem vezetnek szövődményekhez, esztétikai okokból kezelést igényelnek.

Mik a visszerek?


A visszerek a bőrön keresztül láthatóak (vagy akár a bőrt meg is emelhetik, „dudort okozva”) ,megjelenése lehet egyenes, hullámos vagy csavart formájú, vörös vagy lila színűek. Gyakran megjelennek a lábakon, és bár ezek többnyire esztétikailag zavarók, kényelmetlen tüneteket is kialakíthatnak, mint például:


  • Duzzanat
  • Feszítő érzés
  • Fájdalom

Ezek egy bizonyos fokig szintén kezelhetőek scleroterápiával.

Mi okozza a Variokozitást és a Pókereket?

A visszértágulatok és pókvénák okai részben genetikai, részben az életviteli szokásokból származnak. Pontosabban, akkor fordul elő, ha egy vénában lévő „szelep” meghibásodik, lehetővé téve a visszaáramlást. Ez gyengíti a véredény falát, elveszik funkciójukat és alakjukat, pók vénává vagy visszérré alakulnak. A kialakulás kockázata növekszik az életkorral és az ülő életmóddal.

Áramlást elősegítő tevékenység és testmozgás, valamint az egészséges táplálkozás pozítívan hathat a romló folyamatra.

Szkleroterápia

A szkleroterápia az egyik legbiztonságosabb módszer. Az érintett erekbe aethoxysclerolt juttatunk. Ez a véna falának összeomlását okozza, falait „összetapasztja”, végül a véna elhalványul, eltűnik. Nagyobb vénák és az optimális eredmény elérése érdekében több kezelésre is szükség lehet.


Scleroterápia folyamata általában a következő lépésekből áll:

  1. Konzultáció: Az eljárás megkezdése előtt a páciens konzultál az orvossal. Az orvos részletesen megvizsgálja a vénás problémákat, és megvitathatja az elvárásokat és a lehetséges eredményeket.

  2. Előkészítés: Az érintett vénák és a környező területek sterilizálásra kerülnek.

  3. Sclerosztikus gyógyszer bevezetése: Az orvos egy vékony tű segítségével injekciót ad be a kis tűket vagy cseppeket tartalmazó sclerosztikus gyógyszerrel a problémás vénába. Ez a gyógyszer irritálja a véna falát és összehúzódásra készteti, így az idővel eltűnik.

  4. Nyomás és kötés: Az orvos enyhe nyomást alkalmazhat a vénára, majd egy kompressziós pólyát vagy harisnyát helyez el a területen. Ez segít a vénák összenyomásában és a gyógyszer hatásának fokozásában.

  5. Gyógyulás és utógondozás: A páciens általában rövid pihenőt tart az eljárás után, majd az orvos utasításainak megfelelően haza mehet. A kompressziós harisnya viselése és az orvos által előírt gyógyszerek bevétele fontos a gyógyulás során.

Az eljárás után a páciensek általában néhány héten belül látják a kívánt eredményeket, de az eredmények teljes kibontakozásához és a vénák eltűnéséhez több hónapra is szükség lehet. A scleroterápia általában hatékony és biztonságos eljárás, de lehetséges mellékhatások közé tartozik a bőrirritáció, az érzékenység, a bőrpír és a viszketés. Az orvos a műtét előtt és után is részletesen megvitatja a pácienssel az elvárásokat és a potenciális szövődményeket.

A beavatkozás utáni teendők a scleroterápia vagy egyéb vénakezelési eljárások esetén fontosak a gyógyulás és az optimális eredmények elérése érdekében. Az alábbiakban néhány általános utasítás található, de fontos megjegyezni, hogy minden páciensnek egyedi utasításokat ad az orvos, és azokat be kell tartani. Az alábbiakban néhány tipikus utókezelési teendő található:

  1. Kompressziós harisnya vagy pólya viselése: Az orvos általában ajánlhat kompressziós harisnyát vagy pólyát a kezelt területen. Ezek segítenek a vénák összenyomásában és a gyógyszer hatásának fokozásában. A harisnyát vagy pólyát az orvos által előírt időtartamon keresztül kell viselni.

  2. Aktív mozgás: Az egészséges véráramlás elősegítése érdekében fontos az aktív mozgás. Sétálás és lábgyakorlatok segíthetnek az eljárás utáni gyógyulásban.

  3. Fájdalomcsillapítók: Az orvos által előírt fájdalomcsillapítókat kell bevenni a fájdalom enyhítésére. Ezeket a gyógyszereket az orvos utasításainak megfelelően kell bevenni.

  4. Hideg terápia: A kezelt területen duzzanat vagy fájdalom jelentkezhet. Hideg borogatás vagy jégcsomag alkalmazása rövid ideig segíthet a tünetek enyhítésében.

  5. Kerülje a forró fürdőket és szaunát: Az eljárás után kerülje a forró fürdőket és szaunát egy ideig, mivel ezek megnövelhetik a duzzanatot.

  6. Kerülje a hosszú ideig tartó állást vagy ülést: Próbáljon elkerülni a hosszú ideig tartó egy helyben állást vagy ülést, mivel ezek a tevékenységek növelhetik a vénás nyomást.

  7. Utókontroll vizsgálatok: Az orvos által előírt időpontokban rendszeres utókontroll vizsgálatokra kell járni, hogy nyomon kövessék a gyógyulást és ellenőrizzék az eredményeket.

  8. Orvosi utasítások betartása: Mindenekelőtt fontos az orvos utasításainak pontos betartása. Ha bármilyen kérdése vagy aggodalma van az utókezeléssel kapcsolatban, mindig konzultáljon az orvosával.

Az utókezelési teendők segítenek a gyógyulás folyamatának optimalizálásában és a szövődmények minimalizálásában. Mindig konzultáljon az orvosával, ha bármilyen kérdése vagy problémája merül fel a beavatkozás után.

Képeket keres a beavatkozásokról?

Előtte-utána képeinket megtekintheti a galériában.

Kovácsplasztika Ajándékutalvány
További részletekért kattintson a képre vagy ide.